Opravy Praha Servis

Opravy notebooků, telefonů, tabletů, iPhone Praha +420 775-311-234

Čištění počítače Praha

Ve všech tipu počítaču je použito i několik ventilátorů starajících se o odvedení přebytečného tepla z povrchu čipu. Již po několika měsících provozu se ve vnitřku počítače usazuje prach, zvířecí chlupy, lidské vlasy a další špína se kupí na chladičích a větrácích. Mohou se začít uvolňovat komponenty. Může se začít rozkládat termální pasta. Stejně jako o sebe pečujete a udržujete se ve správné kondici, je potřeba i péči věnovat počítači.

Čištění počítačeČištění počítače a další výpočetní techniky od prachu se může zdát jako zbytečná věc. Ale není tomu tak. Jedním z hlavních nepřátel počítačů a notebooků je prach. Prach se usazuje uvnitř počítače a slouží jako výborná, ale naprosto nežádoucí, tepelná izolace. Tím se snižuje účinnost chlazení, komponenty se přehřívají a snižuje se jejich životnost.

Pravidelné a odborné čištění počítače od prachu může prodloužit jeho životnost až o 2 roky a tím vlastně můžete ušetřit za nákup nového počítače.

Nejčastější příznaky přehřívání jsou nadměrné otáčky a hluk ventilátorů při běžném používání počítače.

Ve službě čištění počítaču od prachu, kterou poskytujeme, je obsaženo kompletní rozebrání a vyčištění větráků a chladících těles (procesoru, grafické karty) spolu s odstranění staré teplo-vodivé pasty z procesoru a nanesením nové teplovodivé pasty mezi procesor a chlazení (pokud je potřeba).

Obvykle je dostačující kontrola a čištění počítaču jednou do roka. Pokud se počítač nachází v místnosti s koberci nebo máte domácí mazlíčky, je potřebnou dobu zkrátit.

 

Recenze (1)

 • Bohumil - 01.03.2016

  Rád bych vysvětlil své hodnocení. Celé dva roky byl můj počítač bez jakékoliv údržby. Začal mi počítač přehřívat se. Myslel jsem že stačí na pár vteřin přiložit zapnutý vysavač na výstupu z chladiče PC a bylo po problému. Ale to mne ne pomohlo. Obratil jsem se v servis, kde počítač mi vyčistili od prachu a přidáli novou chladící pastu. Servis mohu doporučit.

 • Kontakty

  • Telefon: +420775311234
  • Email: info@opravy-praha-servis.cz
  • Adresa: Na Moráni 360/3,
  • Praha 2-Nové Město

  Recenze od našich klientů

  • Загрузка...

  Zjistite cenu na opravu hned teď!

  Značka zařízení*

  Popište problém*

  Váš telefon